• تاریخ : یکشنبه 24 تیر 1403
 • برابر با : 14 - 2024 July
 • ساعت :

  اخبار ویژه

  شهریور ماه تورم به 100 درصد می رسد 29 اردیبهشت 1403 هاشمی رفسنجانی چگونه جان سردار محمد کوثری را نجات داد 9 خرداد 1403 قدردانی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران از بانک ملت 21 تیر 1403 بازدید دانش‌آموزان شهرک پردیس از مجتمع پتروشیمی جم 1 بهمن 1403 عملکرد درخشان بیمه البرز در دو رشته آتش سوزی و زندگی در 6 ماه نخست امسال 18 مهر 1403 فرآورده‌های نفتی برگشت خورده از افغانستان برای ایران نبود 22 دی 1403 رونمایی از کاتالیست شیفت دما متوسط (MTS) شرکت نفت و گاز سرو در حاشیه نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران 19 اردیبهشت 1403 بازدید فرمانده سپاه شهرستان ماهشهر از شرکت پتروشیمی خوزستان 22 آبان 1403 عقد توافق نامه همکاری بیمه کوثر با کانون عالی انجمن های صنفی کارفرمایی ایران، کانون سراسری پیمانکاران عمرانی ایران و کانون کارفرمایی انجمن های صنفی استان تهران 19 خرداد 1403 تفاوت محصول و برند 19 اسفند 1403 فولاد اکسین افتخارات غرورآفرینی را رقم زده است 26 اردیبهشت 1403 ارزآوری ۳۰۰ میلیون دلاری/ تولید حدود دو میلیون تن محصول در پتروشیمی شازند 10 اردیبهشت 1403 میز خدمت بیمه ملت در 4 استان کشور آغاز به کار کرد 20 آذر 1403 شبکه بانکی جزو قانون‌مند‌ترین ساختار اجرایی کشور است / کل وام کارکنان بانک‌ها نسبت به رقم مانده تسهیلات اعطایی شبکه بانکی کمتر از 2 درصد است / چالش بانک‌ها با اصلاحات دوره‌ای قوانین 18 خرداد 1403 لیست مهملات در مورد مصرف بنزین در ایران! 27 مرداد 1403 مدیرعامل جدید بیمه البرز معارفه شد 6 اسفند 1403 حرکت بر فراز شاخص‌ها 21 اردیبهشت 1403 تأمین برق پایدار دوران بهره‌برداری کارخانه فولاد اقلید تضمین شد 21 مرداد 1403 ایجاد اشتغال مولد با اجرای پروژه پیشران فولاد اقلید پارس 8 خرداد 1403 قدردانی رئیس سازمان غذا و دارو از بانک صادرات ایران 11 بهمن 1403

  تیتر یک

  مرکز آموزش بازرگانی کانادا در ایران تاسیس شد
  23 تیر 1403 ساعت 15:45

  مرکز آموزش بازرگانی کانادا در ایران تاسیس شد

  پیام اقتصاد آنلاین : مرکز آموزش بازرگانی ویژه تجارت با کشور کانادا با هدف آموزش روش های تجارت و بازرگانی و تسهیل تجارت با کشورهای حوزه آمریکایی شمالی و ایجاد بسترهای لازم جهت توسعه همکاری های اقتصادی در ایران تاسیس شد.  هزینه سازی برای دولت جدید آغاز شد!/قراردادهای 5 ساله مدیران شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی با حقوق نجومی
  20 تیر 1403 ساعت 12:12

  هزینه سازی برای دولت جدید آغاز شد!/قراردادهای 5 ساله مدیران شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی با حقوق نجومی

  پیام اقتصاد آنلاین : شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی که اشرافی گری مدیرعامل آن با انتقادات رسانه ها مواجه شده بود، در اقدامی جدید، اقدام به انعقاد قراردادهای 5 ساله همراه با حقوق نجومی با برخی مدیران خود کرده است تا نه تنها آنها را از تغییر احتمالی توسط مدیریت بعدی مصون نگه دارد بلکه برای دولت جدید هم هزینه سازی کند!


  تجدید درخواست کارکنان نفت از پیروز انتخابات؛ حذف امید وطن خواه و استفاده از توانمندی جلیل سالاری
  13 تیر 1403 ساعت 20:00

  تجدید درخواست کارکنان نفت از پیروز انتخابات؛ حذف امید وطن خواه و استفاده از توانمندی جلیل سالاری

  پیام اقتصاد آنلاین:جمعی از کارکنان صنعت نفت، مجددا طی نامه‌ای سرگشاده، با انتقاد انتخاب امید وطن‌خواه به عنوان مسئول ستاد نفت و انرژی پزشکیان، خواستار بهره‌گیری از تجربیات و تخصص جلیل سالاری در وزارت نفت در صورت انتخاب هر کدام از کاندیداهای مرحله دوم انتخابات به عنوان رئیس‌جمهور شدند.

  فضای دیجیتال آینده بیمه ایران را تغییر می‌دهد
  13 تیر 1403 ساعت 14:15
  بررسی وضعیت بیمه در ایران؛

  فضای دیجیتال آینده بیمه ایران را تغییر می‌دهد

  پیام اقتصادآنلاین:از سال ۱۲۸۹ شمسی که برای اولین بار پای دو شرکت بیمه‌ای روسی با نام‌های «نادژدا» و «قفقازمرکوری» به ایران باز شد، حدود ۱۱۵ سال می‌گذرد و طی این یک قرن و اندی تحولات زیادی درصنعت بیمه‌ای ایران و جهان ایجاد شده است. اما تحول اصلی در صنعت بیمه ایران را باید مربوط به سال ۱۳۱۴ دانست که ۱۳ شرکت بیمه‌ای درایران فعالیت می‌کردند. 


  برگزاری موفق مجمع عمومی عادی سالیانه‌ی گروه صنعتی ایران ترانسفو
  3 تیر 1403 ساعت 22:00

  برگزاری موفق مجمع عمومی عادی سالیانه‌ی گروه صنعتی ایران ترانسفو

  پیام اقتصاد آنلاین :مجمع عمومی عادی سالیانه‌ی گروه صنعتی و دانش‌بنیان ایران ترانسفو، مربوط به عملکرد سال مالی منتهی به 29 اسغند ماه 1402 با موفقیت برگزار شد.


  صدور پیام تبریک مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در گرامی‌داشت هفته قوه قضاییه
  2 تیر 1403 ساعت 23:13

  صدور پیام تبریک مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در گرامی‌داشت هفته قوه قضاییه

  پیام اقتصاد آنلاین : مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی فرارسیدن هفته قوه قضاییه را تبریک گفت.


  تشریح دستاوردهای پتروشیمی فارابی
  2 تیر 1403 ساعت 22:54
  مجمع عمومی عادی شرکت پتروشیمی فارابی با حضور حداکثری سهامداران برگزار شد

  تشریح دستاوردهای پتروشیمی فارابی

  پیام اقتصاد آنلاین : مجمع عمومی عادی شرکت پتروشیمی فارابی روز شنبه 2 تیر 1403 با حضور حداکثری سهامداران و نمایندگان قانونی آن ها  در سالن تلاش تهران برگزار شد .


  حق آبه هیرمند را از افغانستان پیگری کنید
  1 تیر 1403 ساعت 15:26
  یادداشتی از مریم گمشاد

  حق آبه هیرمند را از افغانستان پیگری کنید

  بحران کمبود آب امروزه از سیاست جدا نیست. کمبود آب اثرات جبران ناپذیری بر اقتصاد، محیط زیست، افزایش تعارضات و درگیری های بین المللی دارد. از سویی دیگر بحران کمبود آب در کشورهایی که رودخانه های مشترک مرزی دارند و عدم رفع مشکلات و مناقشات آبی در آینده زمینه ای برای تهدیدات صلح و امنیت جهانی است. رودخانه هیرمند که نقش حیاتی در زندگی کشاورزی مردم سیستان دارد در حدود یک قرن قبل یعنی از زمان تعیین مرز میان دو کشور ایران و افغانستان اختلاف بر روی شاخه اصلی آن آغاز شد. رودخانه اهمیت قابل‌توجهی برای هر دو کشور ایران و افغانستان دارد که سبب مشاجره پایدار با افغانستان از زمان امضای عهدنامه پاریس ۱۸۵۷ تاکنون بوده است. به موجب این قرارداد افغانستان موظف شد در هر ثانیه ۲۶ متر مکعب آب (معادل ۸۵۰ میلیون متر مکعب در سال) سهم سیستان را ب‍پردازد. اما منازعه تاریخی بین ایران و افغانستان و  زیاده خواهی این کشور در بهره‌برداری از رود هیرمند که  متناسب با نظریه حاکمیت مطلق سرزمینی است،‌ اصل معقول و منصفانه از آب را که از طریق مراجع بین المللی قضایی مورد تاکید قرار گرفته با چالش مواجه کرده است. طبعاً حل همه اختلافات به تصمیمات دو دولت بازنخواهد گشت و طبیعی است که این مشکل تا سالیان دیگر ادامه‌دار شود از همین رو لزوم توجه به تنوع در فرصت‌های شغلی می‌تواند میزان وابستگی مردم منطقه سیستان به کشاورزی و دامداری را کاهش دهد. آنچه مهم تلقی می گردد، توجه به عزت و کرامت انسانی در این خطه از کشور است. مردم غیور سیستان بیشترین آمار شهدای مرزدار را دارند و حتی با وجود عدم توجه جدی به مسائل و مصائب آنها همیشه در طول تاریخ به ارزش های انقلاب و اسلام وفادار بوده اند اما در شرایط فعلی چگونه می توان ثبات آبی در سیستان ایجاد کرد و ایران با مانور و اقتدار بیشتر از زیاده خواهی این همسایه ممانعت کند؟ 


  افتخاری جدید برای پتروشیمی مارون: رشد ۱۱ درصدی درآمد عملیاتی و ۹ درصدی سود عملیاتی
  31 خرداد 1403 ساعت 02:21

  افتخاری جدید برای پتروشیمی مارون: رشد ۱۱ درصدی درآمد عملیاتی و ۹ درصدی سود عملیاتی

  پیام اقتصاد آنلاین: مجمع عمومی سال مالی ۱۴۰۲ پتروشیمی مارون با حضور ۸۲.۵۳ سهامداران حقوقی و حقیقی ساعت ۱۰ روز ۳۰ خرداد در مرکز همایشهای پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.


  پیشرفت‌های چشمگیر مجتمع گندله‌سازی بهاباد در سال جهش تولید
  25 خرداد 1403 ساعت 17:21
  مدیرعامل فولاد و آهن غدیر ایرانیان خبر داد

  پیشرفت‌های چشمگیر مجتمع گندله‌سازی بهاباد در سال جهش تولید

   پیام اقتصاد آنلاین :  مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان، در مجمع عمومی سالیانه این شرکت اعلام کرد که مجتمع عظیم گندله‌سازی بهاباد مرحله تولید آزمایشی گندله سبز را با موفقیت پشت سر گذاشته است. وی این دستاورد را گامی اساسی در راستای تحقق شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» دانست.


  تحول در سازمان اموال تملیکی، اقدامی ماندگار از سوی رئیس جمهور شهید
  17 خرداد 1403 ساعت 18:51
  وزیر اقتصاد مطرح کرد؛

  تحول در سازمان اموال تملیکی، اقدامی ماندگار از سوی رئیس جمهور شهید

  پیام اقتصادآنلاین: وزیر  امور اقتصادی و دارایی دولت سیزدهم گفت:یکی از اقدامات ماندگار رئیس جمهور شهید و فقید دولت سیزدهم که با همکاری قوه قضاییه هم به سرانجام رسید تحولی بود که سازمان اموال تملیکی در موضوع کالاهای رسوبی کشور انجام داد.


  املاک تملیکی در دولت شهید رئیسی به اندازه ۳۰ سال گذشته به فروش رفت
  17 خرداد 1403 ساعت 18:37

  املاک تملیکی در دولت شهید رئیسی به اندازه ۳۰ سال گذشته به فروش رفت

  پیام اقتصادآنلاین: معاون امور حقوقی و فروش اموال غیرمنقول سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اموال غیرمنقول در سال گذشته به فروش رفت که این رقم به اندازه کل فروش در ۳۰ سال گذشته بود.


  تکذیب بلک‌لیست شدن هلدینگ انرژی پاسارگاد
  13 خرداد 1403 ساعت 17:27

  تکذیب بلک‌لیست شدن هلدینگ انرژی پاسارگاد

  پیام اقتصاد آنلاین :در پی انتشار برخی اخبار مبنی بر بلک‌لیست شدن هلدینگ گسترش انرژی پاسارگاد از سوی وزارت نفت، این موضوع با شفاف‌سازی شرکت ملی نفت، تکذیب شد.


  بیرجند 200 هزار نفر جمعیت دارد ولی یک میلیون نفر در مراسم تشییع رئیسی شرکت کردند!
  12 خرداد 1403 ساعت 09:36

  بیرجند 200 هزار نفر جمعیت دارد ولی یک میلیون نفر در مراسم تشییع رئیسی شرکت کردند!

  پیام اقتصاد آنلاین : ‏کماکان در مورد تعداد حاضران در مراسم تشییع ابراهیم رئیسی اختلاف نظر وجود دارد.


  بلاتکلیفی ثبت سفارش بهم ریختگی بازار را به همراه دارد / تجار آی‌تی خونسردی خود را حفظ کنید
  8 خرداد 1403 ساعت 16:51
  واکنش نایب رئیس اتاق اصناف تهران به دولت:

  بلاتکلیفی ثبت سفارش بهم ریختگی بازار را به همراه دارد / تجار آی‌تی خونسردی خود را حفظ کنید

  پیام اقتصاد آنلاین : مصوبات جدید وزارت صمت اعتراض بخش گسترد‌ه‌ای از فعالان اقتصادی و تجار را به همراه داشته است. نایب رئیس اتاق اصناف تهران و رئیس اتحادیه فناوران رایانه در واکنش به این تصمیم وزارت صمت گفته است: چنانچه وزارت صمت از این تصمیم کوتاه نیاید بازار با تنش‌های جدیدی رو به رو می‌شود که غیر قابل جبران است.   


  برو بالا