• تاریخ : شنبه 18 آذر 1402
 • برابر با : 9 - 2023 December
 • ساعت :

  اخبار ویژه

  تشکیل کارگروه های مشترک برای حمایت هدفمند از صنایع پتروشیمی پارس جنوبی 14 تیر 1402 هدف ما در دوره‌های آتی افزایش دانش تخصصی آتش نشانان است 23 آبان 1402 چرا دخترای سیاه آمریکایی اینقدر چاق اند؟ 3 مهر 1402 عراق حتی حاضر نشد به ایران به جای پول مواد غذایی بدهد!/دولت رئیسی باز هم در مورد آزاد شدن پول های بلوکه شده خلاف گویی کرد! 21 تیر 1402 دومین نشست مدیر عامل شرکت آلومینای ایران با معاونین ، مدیران ، روسا و سرپرستان این شرکت برگزار شد 21 اردیبهشت 1402 ثبت کارنامه عملیاتی درخشان فولاد خوزستان در بهار 1402 3 مرداد 1402 فراخوان عمومی بانک سپه برای طراحی کاراکتر محصولات بانکداری دیجیتال 18 مهر 1402 رشد ۲۲ درصدی تولید تیرآهن در ذوب آهن اصفهان 12 شهریور 1402 خدمات سامانه "پل" در بانک پاسارگاد؛ پلی مطمئن برای مشتریان 24 بهمن 1402 هوش مصنوعی در فراز بانک ایران زمین 27 فروردین 1402 خالی بندی وزیر نفت در حالی که 60 درصد مملکت به خاطر کمبود گاز تعطیل است! 25 دی 1402 بانک سپه بستر لازم برای رشد کشور در حوزه اقتصاد دانش بنیان را فراهم می کند 2 بهمن 1402 حضور مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در نمایشگاه روایت خدمت 6 شهریور 1402 نقش پررنگ موسسه ملل در اشتغال‌زایی در استان خراسان جنوبی 8 تیر 1402 بانک توسعه تعاون همکاری شایسته ای را باصندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در نظر دارد 27 مرداد 1402 رشد و توسعه پست بانک ایران در مسیر پویایی 21 اردیبهشت 1402 تاب آوری صنعت فولاد با چالش های جدی مواجه است 28 شهریور 1402 کسب تقديرنامه دو ستاره جايزۀ ملي تعالي سازماني در شرکت فولاد سفيددشت چهارمحال و بختياري 2 اسفند 1402 پرداخت بیش از65 هزار و250 میلیارد ریال تسهیلات به دانش‌بنیان‌ها از سوی بانک پارسیان در سال 1401 9 اردیبهشت 1402 سواد رسانه ای در مورد اظهارات رئیسی چه می گوید؟ 15 بهمن 1402

  یادداشت

  دوگانه مسوولیت پذیری و شفافیت
  10 آذر 1402 ساعت 17:16
  دکتر زهرا قلن‌بر

  دوگانه مسوولیت پذیری و شفافیت

  مسوولیت اصلی ما صیانت از حقوق و دارایی‌های سهامداران است؛ مسوولیت تامین مالی وقتی از آسمان هم سنگ می‌بارد، تامین به موقع مواد وقتی همه سنگ‌های از آسمان ریخته راه را مسدود کرده‌اند، و شفاف سازی حتی اگر در ظاهر به زیانمان باشد ...


  برای بانکداری هوشمند باید هوشمند باشیم
  4 آذر 1402 ساعت 02:31
  محسن سیفی

  برای بانکداری هوشمند باید هوشمند باشیم


  آینده‌پژوهی و بررسی سیر تحولات فناوری اطلاعات در عرصه بانکداری و ابزارهای متنوع صنعت پرداخت امروزه با وجود سرعت سرسام‌آور برنامه‌نویسی و خلق نرم‌افزارهای مختلف و علاقه‌مندان جوان و پویا از یک سو و خلق نیازهای گوناگون بشر بر بستر اینترنت و تلفن‌های هوشمند، اگر غیرممکن نباشد، کاری دشوار است و صدالبته که آرزوهای محال بشر که روزی افسانه بود، از صفحه حساس یار جدانشدنی انسان امروز، قابل مشاهده، لمس و قابل ارسال و ارزش‌گذاری و حتی قابل فروش است.


  کسب پنجمین گواهینامه متوالی Excellence توسط فولاد سنگان در آزمون مهارت PT
  29 آبان 1402 ساعت 18:05
  امید قادری

  کسب پنجمین گواهینامه متوالی Excellence توسط فولاد سنگان در آزمون مهارت PT

  شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان به عنوان بزرگترین تولید کننده گندله و کنسانتره در شرق کشور، ماموریت خود را تولید و تامین پایدار گندله با کیفیت، در راستای تکمیل زنجیره ارزش گروه فولاد مبارکه و مشارکت در توسعه اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی منطقه شمال شرق کشور تعریف نموده است.


   

  آغاز دوران طلایی ایلام برای حرکت در مسیر توسعه!
  27 آبان 1402 ساعت 20:43
  علیرضا معراجی

  آغاز دوران طلایی ایلام برای حرکت در مسیر توسعه!

  صنعت پتروشیمی به عنوان بزرگترین و مهم ترین صنعت استان ایلام با تکیه بر توانمندی و تخصص نیروهای بومی خود و بهره مندی از حمایت های بی دریغ مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس آینده درخشانی را پیش روی خود دارد.


  شایستگی روابط عمومی در سازمان ها و سندروم شیشه خیارشور
  2 مهر 1402 ساعت 20:21
  علیرضا عرب

  شایستگی روابط عمومی در سازمان ها و سندروم شیشه خیارشور

  نگاه مدبرانه در امور هنگامی می تواند سرآغاز تحولی شگرف باشد که برگرفته از تخصص باشد وصد البته که در دنیای امروزی با توجه به سرعت پیشرفت و تحول لحظه گونه در علوم  با نظر بر ورود متحورانه هوش مصنوعی، بی شک می توان به بقای حرفه ای امید داشت که برگرفته از تفکر، تجربه و نوآوری باشد. علم و هنر روابط عمومی، همچون سایر علوم برگرفته از دانش است و هنگامی سرآغازتحول و تغییر می گردد که چاشنی نوآوری توامان با دانش و تجربه باشد وگرنه مصداق گهربارسخنِ جناب مشتاق اصفهانی می شود که فرمود : “سرگشته صدهزار گرداب” خواهد شد.


  تورم کمترِ بخش معدن، مشوق مدیران معتقد به ساخت، سرمایه‌گذاری و پیشرفت صنایع معدنی
  27 شهریور 1402 ساعت 09:28
  مهندس رضا شریفی

  تورم کمترِ بخش معدن، مشوق مدیران معتقد به ساخت، سرمایه‌گذاری و پیشرفت صنایع معدنی

  در دومین سالگرد تشکیل دولت سیزدهم، اعلام شاخص‌های تحول در بخش معدن، ازجمله مثبت شدن رشد تولید ناخالص بخش معدن و تورم کمتر در بخش معدن نسبت به بخش‌های دیگر اقتصادی، می‌تواند نوید تحولات اساسی برای بهبود جایگاه بخش معدن و صنایع معدنی را بدهد تا این بخش بتواند جایگزین درآمد نفت شده و زنجیره‌های ارزش پیشین و پسین معدن را از مواد اولیه تا تولید، اشتغال، سرمایه‌گذاری، رشد ارزش‌افزوده، راه‌اندازی صنایع جانبی و رشد صادرات رونق ببخشد؛ اما شرط اصلی این رویداد مهم برای کشور، به‌کارگیری مدیران توانمندی است که اولاً اعتقاد به ساخت داخل و فرصت‌های موجود داشته باشند و دوما با هماهنگی سایر بخش‌های اقتصاد کشور و نفوذ کلام خود، موانع را از سر راه تولید و سرمایه‌گذاری بردارند.


  فراموشی یک ضلع مثلث اقتصاد
  12 شهریور 1402 ساعت 18:24
  محمدحسین شهسوار

  فراموشی یک ضلع مثلث اقتصاد

   در روزهای تلخ و شیرین انقلاب و دفاع مقدس یکی از پر رنگ‌ترین حرکت‌های مردم تشکیل تعاونی‌ها و خدمت رسانی صادقانه بود و آنقدر این تعاونی‌ها در کمال مردانگی و ایثار جانفشانی کردند که بعدها این نهاد‌های نوپا و مردمی حتی صاحب وزارت خانه شدند.


  لزوم افزایش تنوع اشتغال
  5 شهریور 1402 ساعت 17:02
  محمد حسین شهسوار

  لزوم افزایش تنوع اشتغال

  گستردگی میهن عزیز ما می طلبد که صدها نوع اشتغال در ارکان مختلف بوجود بیاید و روز به روز هم تنوع اشتغال افزایش یابد این روند همین گونه که رو به رشد است افراد بسیاری را برای خدمت جذب می کندو این سیر در نهایت این پرسنل را به سوی بازنشسته شدن سوق میدهد و به دلیل تنوع شغل ها و سازمان و نهادها و ادارات چندین مدل مختلف سازمان و صندوق و سایر دستگاه خدمات رسان به بازنشستگان داریم که هر کدام بر اساس روند جاری خود حق بیمه وبازنشستگی دریافت و بر اساس اسلوب و روش همان دستگاه سرمایه گذاری کرده و در نهایت به این عزیزان حقوق و مستمری بازنشستگی پرداخت می کنند.


  تمرکز بر سودآوری پایدار در شرکت فولاد مبارکه
  29 مرداد 1402 ساعت 10:54
  محمدیاسر طیب‌نیا

  تمرکز بر سودآوری پایدار در شرکت فولاد مبارکه

   مدت‌هاست سایه تورم بر اقتصاد و صنعت کشور سنگینی می‌کند و بر عطش بنگاه‌های بزرگ برای تولید صنعتی فراگیر و بزرگ مقیاس چوب مهار زده است. یک بررسی کوتاه از بده بستان بخش تولید و نظام بانکی نشان می‌دهد طی شش سال گذشته تورم موجب شده تا ارز به عنوان لنگر تعادل اقتصاد کشور حدود ۲۰ برابر شود. اثر چنین جهشی بر صنایع ایران عمدتا از مسیر خرید قطعات و فناوری بوده و هزینه راه‌اندازی و ادامه کار را برای واحدهای صنعتی به مراتب افزایش داده است. در شش سال اخیر با وجود افزایش ۱۰برابری حجم تزریق منابع مالی به بخش صنعت و معدن، شکاف میان نیاز و تامین مالی صنایع شدت گرفته که بخشی از این بحران به دلیل الگوی خطای سیاست پولی و بخشی به دلیل فقدان سیاست صنعتی رخ داده است.


  رسانه ابزار قدرت نیست ،خود قدرت است!
  17 مرداد 1402 ساعت 17:57
  امیر نیک رویان

  رسانه ابزار قدرت نیست ،خود قدرت است!

  هرزمان که به ۱۷ مرداد نزدیک میشویم مباحث مربوط به مشقت های شغل خبرنگاری و رسانه نگاری سر زبان مسولانی میفتد که گویا از سخن راندن در خصوص بدیهیات این شغل و بسنده کردن به تبریکات مرسوم و قلمفرسایی اندک آنهم با فیگور دلسوزانه از ادای دین به این حرفه خلاصی یافته و بزعم خود تا یادبود بعدی حلال مشکلات اصحاب این حرفه را مهیا کرده اند که البته حقیقتا به عقیده حقیر رسانه نگاری شغل محسوب نمیشود چرا که دستمزد حاصل از آن در شرایط معمول هیچگاه پاسخگوی نیازهای معیشتی روزگارمان نبوده و نیست!


  قدم بعدی را بردار
  13 تیر 1402 ساعت 21:30
  فرشید

  قدم بعدی را بردار

  اگه مثلا 200 تومن پول پیدا کنید، خوشحال میشین، یه رستورانی کافه‌ای چیزی میرین و چند ساعتی خوش میگدرونید و احتمالا یکی دو روز هم این خوشحالی یادتون میمونه.


  آشنایی با اقدامات واحد پشتیبانی و خدمات رفاهی فولاد سنگان
  6 تیر 1402 ساعت 21:07
  سجاد فدوی

  آشنایی با اقدامات واحد پشتیبانی و خدمات رفاهی فولاد سنگان

  واحد پشتیبانی و خدمات رفاهی یکی از مجموعه های مهم هر سازمان است چرا که کلیه امور این واحد به صورت مستقیم بر عملکرد کارکنان و همچنین زندگی آنها تأثیر دارد.


  مخبر می‌خواد ثابت کنه رئیس خودشه، نه رئیسی؟!
  23 خرداد 1402 ساعت 16:58
  محمدحسین روانبخش

  مخبر می‌خواد ثابت کنه رئیس خودشه، نه رئیسی؟!

   برنامه هفتم توسعه باید یک سال پیش تصویب می‌شد اما یک ماه پیش دولت از آن رونمایی کرد. در آن مراسم رئیس سازمان برنامه و بودجه از خودشان تشکر فراوان کرد که آن را تا آخر اردیبهشت به مجلس می‌فرستند. حالا بعد از یک ماه، امروز یکی از نمایندگان مجلس گفته که هنوز این برنامه به مجلس نرسیده و اگر با «پیک» هم می‌فرستادند باید تا حالا می‌رسید


   

  اگر فروشنده هستید این مطلب را بخوانید
  2 خرداد 1402 ساعت 19:49
  فرشید

  اگر فروشنده هستید این مطلب را بخوانید

  فرض کنید یکی وارد فروشگاه میشه و میگه یه هدیه برای نامزدم میخوام.شما فلان محصول رو بهش پیشنهاد میدید، یه نگاهی میکنه و بررسی میکنه و میگه نه قیمتش بالاست.


  موقعیت افغانستان استراتژیک است؟
  30 اردیبهشت 1402 ساعت 18:52
  رضا بهزادیان نژاد

  موقعیت افغانستان استراتژیک است؟

  در میان تمام محصلین افغانی که من باهشون در بهشتی و تهران حشر و نشر داشتم دو باور غلط بسیار رایج بود. اول اینکه افغانستان موقعیت استراتژیکی در آسیا داره و دوم اینکه منابع دست نخورده محرک اصلی دولت‌های بزرگ برای حضور در افغانستان بوده.


  برو بالا