هزینه سازی برای دولت جدید آغاز شد!/قراردادهای 5 ساله مدیران شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی با حقوق نجومی

پیام اقتصاد آنلاین : شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی که اشرافی گری مدیرعامل آن با انتقادات رسانه ها مواجه شده بود، در اقدامی جدید، اقدام به انعقاد قراردادهای 5 ساله همراه با حقوق نجومی با برخی مدیران خود کرده است تا نه تنها آنها را از تغییر احتمالی توسط مدیریت بعدی مصون نگه دارد بلکه برای دولت جدید هم هزینه سازی کند!


هزینه سازی برای دولت جدید آغاز شد!/قراردادهای 5 ساله مدیران شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی با حقوق نجومی

به گزارش دیده بان ایران، قراردادهای کاری شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی از زیرمجموعه های هلدینگ خلیج فارس با برخی مدیران این شرکت در تهران و برخی مدیران پروژه ها که قبلا یک ساله منعقد می شد، تبدیل به قراردادهای بعضا 5 ساله شده و حقوق نجومی هم برای این مدیران در نظر گرفته شده است. بطوریکه حداقل حقوق یک مدیر امور اداری در تهران ماهیانه 90 میلیون تومان است. همچنین حقوق یک مدیر پروژه در منطقه ماهیانه 120 میلیون تومان در نظر گرفته شده و این درحالیست که سقف حقوق مدیران عامل در مناطق 90 میلیون تومان است و سقف حقوق مدیران پروژه از این میزان هم کمتر است.

این قراردادها 5 ساله منعقد شده که شروع آن ابتدای 1403 است تا در صورت تغییر مدیریت هلدینگ خلیج فارس و شرکتهای تابعه، امکان تغییر این مدیران تا پایان دولت منتخب، وجود نداشته باشد. نکته عجیبتر این که بندی در این قراردادها وجود دارد که با استناد به آن، امکان کاهش حقوق هم وجود نخواهد داشت!

یک طرف این قراردادها مدیرعامل شرکت توسعه مدیریت صنایع پتروشیمی است که پیش از این اشرافی گری او که در تضاد با شعارهای ساده زیستی مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس است با انتقاد رسانه ها مواجه شده و این پرسش مطرح شده بود که آیا مدیران زیرمجموعه هلدینگ حق دارند بدون نظر سهامداران، نسبت به خریدهای لاکچری تجهیزات و اجاره دفاتر لاکچری اقدام کنند؟

انتهای پیام/