طیب‌نیا:

فولاد مبارکه با سرمایه‌گذاری ۵ میلیارد دلاری به پیشبرد پروژه‌های کوچک و بزرگ اقدام می‌کند / پروژه نیروگاه خورشیدی ۶۰۰ مگاواتی در حال اجرای فازهای عملیاتی/ آغاز انجام پروژه نیروگاه بادی ۲۰۰ مگاواتی در دو ماه آینده

پیام اقتصاد آنلاین :  محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: پروژه‌های کوچک و بزرگ فولاد مبارکه با حجم سرمایه‌گذاری ۵میلیارد دلاری از بالادست تا پایین‌دست در دست اجرا است.


به گفته آقای طیب‌نیا، یکی از اهداف اصلی شرکت در شرایط فعلی، تمرکز بر توسعه پروژه‌هایی است که به توازن زنجیره تولید فولاد و پایداری تولید کمک می‌کنند. در این راستا، در حوزه انرژی نیز تلاش‌های زیادی انجام شده و به تازگی فاز اول پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی با ظرفیت ۹۱۴ مگاوات با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسیده است.

 

پروژه جدید انرژی‌های تجدیدپذیر در دست اجرا توسط فولاد مبارکه

همچنین، پروژه نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۶۰۰ مگاوات تجدیدپذیر نیز در حال اجرای فازهای عملیاتی قرار دارد. به علاوه، پروژه‌های دیگری در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر نیز در دست اجرا هستند و در مراحل اولیه قرار دارند.

آقای طیب‌نیا اعلام کرد: “برنامه احداث نیروگاه بادی با ظرفیت ۲۰۰ مگاوات نیز در دستور کار شرکت فولاد مبارکه قرار دارد و ظرف یکی دو ماه آینده انتخاب پیمانکار این پروژه آغاز خواهد شد.”

انتهای پیام/