​بهاره شریفیون کیست و به دنبال چیست؟

تاریخ انتشار : 1401/1/27 06:58

پیام اقتصاد آنلاین : حتما برای بسیاری شنیدن  نام «بهاره شریفیون » تازگی دارد  اما برخی که اهل فوتبال هستند لابد نام وی را  اخیرا همزمان با برگزاری مراسم قرعه کشی جام جهانی در قطر شنیده باشند.

طبعا نخستین سوال اینجاست این زن ایرانی در این مراسم چه می کرده است؟بهاره شریفیون مدیر عامل هلدینگ سپاس است .احتمالا نام این هلدینگ   کمتر شنیده شده ولی این خانم در کنار مدیریت این هلدینگ ،مدیریت بیمه دات کام (زیر مجموعه هلدینگ) که بیلبوردها وتبلیغات آن از در و دیوار شهر آویزان است و در تلویزیون نیز به صورت عمده در حال انتشار اگهی های آن است برعهده دارد.

سایت مربوط به «بیمه دات کام» در بخش خبری خود مدعی شده که بهاره شریفیون به واسطه دعوت قطری ها در مراسم قرعه کشی حضور داشته اما جالب آن است که برای این ادعای گزاف خود هیچ سندی منتشر نکرده است.متاسفانه برخی  رسانه های نان به نرخ روز خور نیز بدون توجه به چگونگی این ادعا این خبر را احتمالا به واسطه دریافت حق الزحمه باز نشر داده اند.

ولی تحقیقات ما نشان می دهد که خبری از دعوت از این خانم نبوده و ماجرا صرفا یک خبرسازی و چند عکس یادگاری است.

نکته قابل توجه تر اما بر می گردد به ادعای مذاکره بهاره شریفیون با مقامات قطری !سایت منتسب به «بیمه دات کام» نوشته است :« یکی از مهم‌ترین اهداف شرکت خانم شریفیون، جدا از دعوت رسمی انجام شده، بررسی و ایجاد زیرساخت‌های لازم با عرضه خدمات گسترده و یکپارچه برای حضور بهتر و بیشتر ایرانیان در جام جهانی بوده‌است.در حال حاضر، کف قیمت برای حضور در سه مسابقه ایران در جام جهانی حداقل 150 میلیون تومان تخمین زده شده‌است. این مبلغ قابل توجه، باعث می‌شود، بیشتر افراد طرفدار فوتبال، شانس حضور در این جام بزرگ فوتبال و تشویق تیم ملی کشورمان را از نزدیک از دست بدهند. از این رو خانم شریفیون با مذاکراتی که با مسئولان قطری داشته است، به دنبال پیشنهاد بسته‌های اقتصادی بوده تا مردم کشور، به ویژه طرفداران استقلال و پرسپولیس، بتوانند با پرداخت هزینه کمتری برای دیدن مسابقات از نزدیک شرکت کنند.»نکته تاسف بار این است که در باره این دیدار کذایی هم جزییاتی و عکسی ولو یادگاری منتشر نشده و مشخص نیست چنین ادعایی از کجا نشات گرفته است.

 

 
شاید گفته شود سفر تفریحی یک خانم به قطر و چند عکس یادگاری او در مراسم قرعی کشی فوتبال چرا باید حساسیت بر انگیز باشد؟در این باره باید گفت از آنجا که در کشورمان بسیاری از افراد به واسطه چنین نمایش ها و شوهایی رانت ها و امتیازهای جدیدی را کسب می نمایند باید در این خصوص حسایت به خرج داد و مقابل این سوء استفاده ها ایستاد.

 

امثال بهاره شریفیون با این نمایش ها و پروپاگاندای رسانه ای بعد از آن آدرس غلط به تصمیم گیران می دهند و امتیازهای عجیب و غریبی را کسب می نمایند.

اگر این سفر به چند عکس یادگاری و انتشار آن در اینستاگرام شخصی خانم شریفیون خلاصه می شد حرفی و ملالی نبود اما... !

 


آخرین خبرها