جنگجوها به بهشت می روند / داستان مرحوم رضا داودنژاد

پیام اقتصاد آنلاین - سعیده خدابخش: خبر این بار کوتاه نیست اما تلخ....

رضا داودنژاد محترم و بی حاشیه بعد از سال ها تحمل و جنگ با بیماری سرانجام تاب نیاورد و به دنیای بهتری کوچ کرد.


جنگجوها به بهشت می روند / داستان مرحوم رضا داودنژاد

خوب یادم هست که درست یک دهه پیش رضا داودنژاد با همان متانت همیشگی اش چگونه خبر فوت عسل بدیعی را به مطبوعات داد و با همه بغض با کمال احترام اطلاع رسانی کرد و از هیچ گونه توضیحی شانه خالی نکرد و در شان آن هنرمند از دست رفته مراسم نکوداشتش را با شکوه مدیریت کرد.

خانواده داودنژاد ژن هنرمند است بی اغراق از مادربزرگ مرحوم آن ها تا همین پسرک چهل و چهار ساله همه و همه اهل سینما بودند و خانوادگی تمام سعی شان را می کردند تا یک اثر سینمایی را بدون حاشیه پیش ببرند.

سرمایه شخصی می گذاشتند از بزرگ تا کوچک به کست(گروه) کمک می کردند تا عشق به سینما را در چهارچوب یک فیلم سینمایی شسته و رفته تحویل تماشاگر دهد.

پدر کارگردان همواره احترام به تماشاگر را در دستور کار خود قرار دادند و سالها به عشقشان که همانا سینماست پرداختند.

مهران غفوریان فیلمی در صفحه شخصی اش در یکی از پیام رسان ها منتشر کرده است که رضا داودنژاد درباره کاراکتر تپل ها در سینما صحبت می کند او از معدود تپل های لاغر شده ای بود که باز هم همان طراوت طنز کارهای سابقش را به مخاطب منتقل می کرد.

رضا داودنژاد از پنج سالگی با فیلم سینمایی"بی پناه" که سال 65 توسط پدرش ساخته شد به سینما پا گذاشت و نزدیک به چهار دهه با شرافت مثال زدنی اش ادامه داد.

او با مصائب شیرین در سال 77 حسابی میان نوجوانان گل کرد و رسما طرفداران خود را پیدا کرد، علاقه به کارهای طنز او را تشویق به همکاری در پروژه هایی کرد که هم در گیشه موفق بودند و هم میان طنز دوستان محترم شمرده می شدند.

رضا داود نژاد سال 89 با غزل بدیعی ازدواج کرد و تا همین حالا به گواه بسیاری از نزدیکان عاشقانه زیست کرد و به قول خودش عشق ناب دنیا را با غزل و سینما تجربه کرده است و هیچ طلبی از دنیا ندارد.

به هر روی کبد رضا داودنزاد بعد از سال ها درگیری و مصائب پیوند تاب نیاورد و قبل از نوروز به علت عفونت در بیمارستان بستری شد و پدر باز هم به رسم مردم دوستی اعلام کرد که حال رضا خوب است و مجبور است عید نوروز را در بیمارستانی در شیراز بماند و امیدوار است مردم نوروز شادی را پشت سر بگذارند.

امیدوارم این ضرب المثل قدیمی که می گوید "سالی که نکوست از بهارش پیداست" بر پیکر کم جان سینما نشیند و سینمای رنجور این روزها بیشتر از این مورد بی مروتی قرار نگیرد.

پیام اقتصادآنلاین  این ضایعه را به خانواده رضا داودنزاد، علیرضا داودنژاد، زهرا داودنزاد، محمدرضا داودنژاد و کل خانواده سینما تسلیت می گوید.

بهشت برین جایش، خدایش بیامرزاد.

 

انتهای پیام/