5 چیزی که با خریدشون از تورم جلو میفتید

پیام  اقتصاد آنلاین : خیلی از ما ممکنه نگران از بین رفتن ارزش پولمون باشیم، جدا از کسب و کارهایی که می‌تونیم راه بندازیم، برای قسمت راکد پولمون باید چیزی رو بخریم که ریسک کمی داشته باشه. معمولا ریسک کم رو با نگاه به گذشته می‌فهمن و موارد زیر به نظرم ریسک کمی دارن:


5 چیزی که با خریدشون از تورم جلو میفتید

 

1.طلا 

تجربه و اعداد و ارقام نشون دادن طلا توی بلندمدت علاوه بر اینکه از تورم جا نمی‌مونه، بلکه بسیار سریعتر از تورم هم رشد می‌کنه. یعنی ارزش 10 گرم طلا مثلا 30 سال پیش توی دنیا کمتر از ارزش 10 گرم طلا توی حال حاضره.

 

2.بیت‌کوین

بیت‌کوین با اینکه توی بازار پرریسکی قرار داره، ولی ثابت کرده توی بلندمدت احتمالا رشد خوبی رو تجربه بکنه و ریسکش خیلی کمتر از بقیه رمزارزهاست.

 

3.سهمای بزرگ مثل فولاد و فملی و ....

سهمای بزرگ توی بازار بورس نشون دادن توی بلندمدت کم‌ریسک و با رشد خیلی بالا و بیشتر از تورم هستن. اگه وارد بازار بورس می‌شید سعی کنید مشاوره بگیرید و سبد رنگارنگ و متفاوتی بچینید. 

 

4.ملک شمال کشور

با بررسی 50 سال گذشته متوجه می‌شید ملک در شمال کشور خیلی جلوتر از تورم حرکت کرده و آینده درخشانی داره. خرید ملک توی شمال یکی از کم‌ریسک‌ترین کارهاست. اگه پولتون نمی‌رسه، می‌تونید شریکی بخرید. 

 

5.نقره 

رشد قیمت نقره یه چیزی در حد طلا و خیلی وقتا بیشتر از طلا هستش. خریدن نقره به هر شکلی هم کم ریسکه و هم رشدش بالاتر از تورمه و هم خطرات امنیتی کمتری نسبت به طلا توی نگهداریش وجود داره.

انتهای پیام/