رونمایی از دو محصول H26و H28 در ذوب آهن اصفهان

پیام اقتصاد آنلاین :  در نشست خبری مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان با اصحاب رسانه ،بر اساس برنامه تحولی ذوب آهن اصفهان دو محصول ارزش افزا در راستای صنعتی سازی ساختمان و کمک به تسریع در طرح نهضت ملی مسکن شامل H26 و H28 رونمایی شد.


رونمایی از دو محصول H26و H28 در ذوب آهن اصفهان

تیرآهن های بال پهن H26 و H28 که با سه گرید فولاد St37 ، St44 و St52 تولید شده است مقاومت بالا در برابر زلزله نسبت به سازه های سنتی دارند و همچنین افزایش ایمنی ساختمان ، مقاومت مناسب خمشی ، مقاومت مناسب برشی، افزایش فضای مفید ساختمان نسبت به سایر انواع تیرآهن و... از جمله مزایای آنها محسوب می شود.

مهرداد تولاییان معاون بهره برداری شرکت در این خصوص گفت : ذوب آهن اصفهان در راستای صنعتی سازی ساختمان و تکمیل سبد محصولات ارزش افزا در این مجتمع عظیم صنعتی در سال جاری، چهار محصول جدید را تولید کرد که H24  و آرک  TH29  در نیمه اول سال جاری در حضور اصحاب رسانه رونمایی شد و امروز هم دو محصول H26  و H28 رونمایی گردید.

وی افزود : طراحی جسورانه و دقیق این دو محصول جدید ثمره تلاش و کوشش همکاران عزیزم است که از همین جا شایسته می دانم به همه تلاشگران ذوب آهنی خسته نباشید بگویم و این موفقیت بزرگ را صمیمانه تبریک عرض می نمایم.

معاون بهره برداری شرکت تصریح کرد : نقطه قابل توجه در خصوص این محصولات جدید، روش تولید آنها است زیرا استانداردهای جهانی برای تولید این محصولات استفاده از شمش بیم بلانک است اما در کارخانه با ابتکار همکاران عزیزم در مدیریت مهندسی نورد شرکت با استفاده از محصول چهارگوش این دو محصول جدید به سبد محصولات ارزش افزای کارخانه اضافه شد.

تولاییان در خصوص میزان مصرف آب در ذوب آهن اصفهان نیز اظهار داشت : مصرف آب در این مجتمع عظیم صنعتی در مقایسه با مصرف در فصل تابستان 2 هزار مترمکعب بر ساعت است، با ساخت تصفیه خانه آب در ذوب آهن با ورودی 1000 مترمکعب بر ساعت پساب، حدود 800 مترمکعب آب تصفیه شده قابل استفاده در صنعت را تحویل می دهد که از این طریق 30 درصد آب مورد نیاز ذوب آهن اصفهان بدست می آید و به همین میزان برداشت آب از زاینده رود کاهش می یابد. همچنین این مجتمع عظیم صنعتی با مشارکت در پروژه انتقال آب خلیج فارس برداشت آب از زاینده رود را به صفر می رساند.

انتهای پیام/