با هدف توسعه سرمایه‌گذاری‌ها صورت گرفت؛ مروری بر حضور چشمگیر هلدینگ صباانرژی در 5 نمایشگاه‌های بین المللی، صنایع مالی و نفت، گاز و پتروشیمی

پیام اقتصاد آنلاین :  شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با هدف جذب منابع مالی برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌های کلان تلاش کرده با ارائه دستاوردها و برنامه‌های خود در قالب مشارکت گسترده در مهمترین رویدادهای حوزه بورس، بانک و بیمه و همچنین نفت، گاز، پتروشیمی و پالایشگاهی، جاذبه های سرمایه‌گذاری در طرح ها و پروژه های خود را به سرمایه گذاران داخلی و خارجی معرفی کند.


با هدف توسعه سرمایه‌گذاری‌ها صورت گرفت؛ مروری بر حضور چشمگیر هلدینگ صباانرژی در 5 نمایشگاه‌های بین المللی، صنایع مالی و نفت، گاز و پتروشیمی

شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با نام تجاری هلدینگ صباانرژی به صورت «چندرشته‌ای» در عرصه اقتصادی کشور فعالیت می‌کند و در بازار سرمایه کشور نیز تحت عنوان «وصندوق» حضور دارد و افزون بر حوزه پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی، در چند حوزه دیگر از جمله فلزات اساسی، صنایع معدنی، پلاستیک سرمایه‌گذاری گسترده‌ای داشته است و سهامدار عمده شرکت‌های بزرگی مانند پتروشیمی جم، جم پیلن، صنایع پتروشیمی مسجد سلیمان، صبا فولاد خلیج فارس، فولاد اکسین خوزستان، لوله‌سازی اهواز، شرکت ملی نفتکش ایران و شرکت ایران یاسا تایر و رابر است  .

به گزارش روابط عمومی عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، با برنامه ریزی‌هایی که در راستای اجرای اهداف در دولت سیزدهم وجود دارد، هلدینگ صبا انرژی پروژه‌های مهم و جدیدی در راستای توسعه صنایع حوزه انرژی کشور در دستور کار خود قرار داده است. با اخذ مجوزهای تعدادی از طرح‌ها و پروژه های هلدینگ صباانرژی و آغاز عملیات اجرایی آن‌ها، اکنون زمان آن فرارسیده است که منابع مالی این پروژه‌ها به صورت کامل از طریق جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی تامین شود.

شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری (هلدینگ صبا انرژی) در نمایشگاه کیش اینوکس ۲۰۲۳ که یکی از بزرگترین و موثرترین رویدادهای اقتصادی کشور است به همراه شرکت‌های تابعه خود همچون؛ لوله سازی اهواز، فولاد اکسین خوزستان، صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان، نفت پاسارگاد، پتروشیمی جم،  ایران‌یاسا و صبافولاد خلیج فارس حضور پیدا کرد، که منجر به امضای تفاهمنامه فی مابین بانک رفاه کارگران با شرکت لوله سازی اهواز و شرکت اکسین خوزستان شد.

این تفاهم نامه‌ها که در رویداد کیش اینوکس 2023 منعقد شد، شامل مواردی از جمله اعطای تسهیلات مالی پشتیبانی مالی و اعتباری همکاری در زمینه های توسعه فناوری و نوآوری ارتقاء سطح کیفیت و توسعه صادرات است که می تواند باعث افزایش هم‌افزایی شرکت های تابعه هلدینگ صباانرژی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای تحقق توسعه و رشد پایدار در حوزه صنعت و تولید شود  .

همچنین پس از برگزاری این نمایشگاه، پذیره‌نویسی سهام شرکت صبا فولاد خلیج فارس با نماد «فصباح» از روز دوشنبه 29 آبان ماه به روش سلب حق تقدم در فرابورس ایران آغاز شد. بدین ترتیب پذیره‌نویسی 9 میلیارد و 196 میلیون سهم این شرکت به قیمت هر سهم 4839 ریال از روز 29 آبان تا 15 روز یعنی 13 آذرماه انجام خواهد شد.

شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد ترکمنستان (ایران پروژه) به همراه شرکت‌های تابعه توانمندی‌ها، دستاوردها و پروژه‌های خود به مسئولان، مدیران بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی کشور ترکمنستان معرفی کرد.

در روزهای برگزاری این نمایشگاه، غرفه هلدینگ صباانرژی، میزبان شخصیت‌های برجسته از کشورهای ترکمنستان و ایران بود که از آن جمله می‌توان به رشید مردوف معاون رییس کابینه و وزیر امور خارجه ترکمنستان، مهرداد بذرپاش وزیر راه شهرسازی جمهوری اسلامی ایران، مجید چگنی مدیرعامل شرکت ملی گاز، سیدمیعاد صالحی، مدیرعامل راه آهن،  روزبهانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان و همجنین سفرای لیبی و ترکیه اشاره کرد  .

گفتنی است هلدینگ صباانرژی در بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ایران، تفاهم‌نامه‌‌ای را نیز با شرکت مهندسی و توسعه نفت گاز ایران منعقد کرد. هدف اصلی این تفاهمنامه، دستیابی به دانش فنی، تدارکاتی، ساخت و نصب تجهیزات تولید همزمان برق، هلیوم و نیتروژن درایستگاه‌های تقلیل فشار خطوط لوله شرکت ملی گاز ایران عنوان شده است که از طریق کاربردی‌سازی دانش روز دنیا در این حوزه و با استفاده از توان علمی دانشگاهی و تجارب صنعت، صورت خواهد گرفت   .

همچنین شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در بیست و هفتمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه که از 26 الی 29 خرداد ماه سال جاری در محل برگزاری دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد، میزبان فعالان اقتصادی کشور بود که به چهره هایی همچون عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، دکتر یونس سلمانی معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صنعت، معدن و تجارت، دکتر مجتبی مولوی مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیر کل حوزه وزارتی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، دکتر سید محمدجواد میرطاهر مدیرعامل شرکت گروه مالی صباتأمین، دکتر موسی رضایی مدیرعامل شرکت بیمه البرز، مدیرعامل هلدینگ وامید و …  اشاره کرد.

گفتنی است، بعد از این نمایشگاه،  عرضه اولیه سهام شرکت صبافولاد خلیج فارس با نماد فصبا در بازار دوم فرابورس ایران در 28 تیرماه انجام شد.

هلدینگ صباانرژی در رویداد نمایشگاهی دیگری که شهریورماه 1402 به صورت تخصصی برای معرفی دستاوردهای دولت سیزدهم با عنوان «روایت خدمت» در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شده بود، حضور فعال داشت و با ارائه فیلم، پوستر، گزارش تفصیلی و 13 اینفوگرافی حرفه‌ای، دستاوردها، برنامه‌ها و فعالیت‌‌های خود را در حوزه های مختلف پتروشیمی، فولاد، پالایشی، فراورده‌های نفتی و لاستیک، در معرض ارزیابی مدیران ارشد کشور و مردم شریف ایران قرار داد.

انتهای پیام/