رضا بهاالدینی رئیس تحقیق و توسعه:

حرکت صنعت فولاد به سمت همگامی با محیط زیست

پیام اقتصاد آنلاین:   رئیس تحقیق و توسعه شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر گفت: بازار و صنعت فولاد طی دهه‌های اخیر جهش‌های قابل توجهی را تحت تأثیر گسترش فعالیت‌های صنعتی و در نتیجه افزایش روزافزون تقاضای فولاد تجربه کرده است و انتظار می‌رود در سال‌های آتی نیز روند صعودی این صنعت ادامه داشته باشد.


حرکت صنعت فولاد به سمت همگامی با محیط زیست

این مسئله با توجه به سهم قابل توجه صنعت فولاد در انتشار دی‌اکسیدکربن و از طرفی نیز الزام به کاهش حداقل پنجاه درصدی انتشار دی‌اکسیدکربن تا سال 2050، ضرورت روی‌آوردن فعالان این صنعت به استفاده از تکنولوژی‌هایی در راستای تولید فولاد سبز را   در سال‌های آتی آشکار می‌کند.

دکتر رضا بهاالدینی با تأکید به اینکه فولاد سبز در اصطلاح فولادی است که با روشی تولید شود که میزان انتشار گازهای گلخانه‌ای بسیار کمی داشته باشد، اذعان داشت: با توجه به افزایش روزافزون تقاضای فولاد در بازارهای جهانی، تولید این فلز در کشورهایی مانند چین، هند، ایران و سایر کشورهای فعال در این حوزه رو به افزایش است. از طرف دیگر تأمین انرژی برای صنعت فولاد با توجه به غیر قابل تجدید بودن منابع انرژی فسیلی می‌تواند یکی از چالش‌های مهم پیش روی این صنعت باشد.

وی با بیان اینکه شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر در مسیر همگامی با محیط زیست است، افزود: این شرکت در تلاش است با استفاده از روش های میدرکس پایه هیدروژن، تولید آهن مذاب به روش الکترولیز و تکنولوژی فلش سعی کرده است آلایندگی ها و مضرات تولید رو به حداقل برساند و گام بزرگی در زمینه فولاد سبز بردارد.

انتهای پیام/