​گروه فولاد خوزستان از ساعات اولیه ریزش ساختمان متروپل آبادان با امکانات کامل در محل حادثه حضور مستمر دارد

تاریخ انتشار : 1401/3/7 08:07

پیام اقتصاد آنلاین : پنجمین روز آوار برداری حادثه ریزش ساختمان متروپل با حضور مستمر نیروهای امدادی و کمک‌رسانی ارگان‌های مختلف همراه بود.

محمد خانچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان ضمن ابراز تاسف عمیق از حادثه ریزش ساختمان متروپل اظهار داشت: از همان ساعت ابتدایی وقوع حادثه ستاد بحران شهرستان آبادان تشکیل شد و نسبت به استقرار نیروهای امدادی در محل اقدام شد. با توجه به ابعاد حادثه، موارد به صورت استانی و کشوری پیگیری شد و ستاد بحران استان در کنار سایر مسئولان کشوری برای عادی سازی شرایط، شروع به فعالیت‌های گسترده کرد.

خانچی ابراز همدردی مقام معظم رهبری (مدظه العالی) را قوت قلبی برای مردم آبادان و امداد گران دانست و افزود: ایشان با این پیام، باعث تقویت روحیه امداد گران، نیروهای مردمی و اهالی شهرستان آبادان شدند. از طرفی ابراز همدردی رئیس‌جمهور و دستور اکید در رسیدگی به مصدومین حادثه و بازماندگان نیز تاثیر مثبت بر روند مراحل فعالیت داشت.

وی در ادامه گفت: ستاد بحران با همکاری هلال‌احمر، آتش‌نشانی‌، نیروی انتظامی، سپاه و دیگر ارگان‌ها، نسبت به پایش شرایط، ایمن‌سازی، خارج نمودن محبوس‌شدگان و در ادامه آوار برداری اقدام نمود. خوشبختانه در روزهای ابتدایی نزدیک به پنجاه تن از میان آوار نجات داده شد. در این میان همراهی مردم خونگرم آبادان باعث دلگرمی امدادگران شد. به مردم داغدیده این شهرستان اطمینان می‌دهیم، تا عادی‌سازی شرایط، عوامل در محل حضور داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان ضمن قدردانی از حمایت‌های دلگرم‌کننده‌ی گروه فولاد خوزستان اظهار داشت: مجموعه فولاد خوزستان همواره در شرایط بحرانی حضوری پررنگ داشته است. در این حادثه نیز از همان ابتدا علاوه بر اعزام ماشین‌آلات سنگین و ملزومات ایمنی، با حضور نیروهای متخصص اقدام نمود.

گفتنی است، حسب دستور مدیرعامل فولاد خوزستان، نیروی انسانی متخصص به همراه تمامی تجهیزات و امکانات این شرکت جهت آوار برادری و عادی شدن شرایط در محل حادثه حضور فعال خواهد داشت.


آخرین خبرها