کیفیت خدمات اسنپ : افتضاح !

پیام اقتصاد آنلاین:به کرات در مورد وضعیت آشفته خدمت رسانی اسنپ گزارش نوشته شده اما چون نظارتی وجود ندارد طبعا تلاشی هم در جهت ارتقا خدمات این شرکت گرفته نمی شود.اسنپ در طول سال های گذشته به جای تمرکز بر افزایش کیفت خدمات خود به توسعه کمی پرداخته تا بتواند کسب درآمد بیشتری کند.متاسفانه این به یک مدل در کشور ما تبدیل شده که الویت بیزینس و درآمد است نه ارتقای کیفیت و رضایت مشتری.


کیفیت خدمات اسنپ : افتضاح !

با توجه به پایان سال و افزایش تکاپوی مردم کیفیت خدمات اسنپ نیز نازل تر شده است.از همین رو طی چند روز گذشته پیام های گلایه و شکایت از اسنپ اوج گرفته است.

به گزارش پیام اقتصاد آنلاین ، بخشی از این پیام ها بدین شرح است:

 

-صبح عجله داشتم و می‌خواستم سریع به محل کارم برسم. واسه همین اسنپ گرفتم ولی وسط راه، راننده اسنپ یادش افتاد که طرح نداره و به من گفت از ماشین پیاده شو چون من نمی‌تونم پول طرح بدم! بعد که با اعتراض من رو به رو شد، شروع به بی‌ادبی کرد.

 

-چند روز پیش یه بسته از فروشگاه اسنپ سفارش داده بودم و واسم مهم بود که توی بازه زمانی مشخص به دستم برسه. متاسفانه اسنپ علاوه بر این که سفارش من رو توی زمان مقرر شده به دستم نرسوند، بلکه بدون هماهنگی قبلی و زمانی که من خونه نبودم، بسته رو ارسال کرده بود. 

 

-تولد یکی از همکارامون توی روزنامه بود. ساعت ۱۳ از اسنپ‌فود، کیک سفارش دادم. قرار بود یکی ۴۰ دقیقه بعد به دستم برسه. ساعت ۱۴ زنگ زدم به پشتیبانی ولی پشتیبانی پاسخگو نبود. حالا ساعت ۱۶ شده و پیک اسنپ تازه زنگ که داداش ما سفارش شما رو رسوندیم ولی اون همکار ما دیگه رفته! 

 

برخی کاربران شبکه های اجتماعی به همین دلیل تصمیم به پاک کردن این اپ از موبایل های خود کرده اند.امید است این شرکت تجدیدنظری در این خصوص داشته باشد.

انتهای پیام/