ارسال اولین مرحله هدایای دانش‌آموزی طرح ملی نسیم مهربانی

خدمت جدید سازمان اموال تملیکی؛محرومیت زدایی

پیام اقتصاد آنلاین : اولین مرحله ارسال هدایای دانش‌آموزی طرح نسیم مهربانی با همکاری وزارت اقتصاد، وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی انجام شد.


خدمت جدید سازمان اموال تملیکی؛محرومیت زدایی

رضا‌مراد صحرایی، وزیر آموزش‌وپرورش، در همایش طرح ملی نسیم مهربانی اظهار کرد: عدالت آرمان انقلاب است، در ابتدای انقلاب فضای آموزشی به ازای هر یک نفر یک متر و نیم بوده، اما اکنون به ۵ متر رسیده است.

وی در ادامه افزود: امروز بیش از ۵۰۰ مدرسه یک نفره داریم و این مصداق عدالت و آرمان انقلاب است

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اجرای طرح ملی نسیم مهربانی تاکید کرد: کار مشترکی که بین وزارت اقتصاد و آموزش‌وپرورش و سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی انجام شد، مصداق عدالت اجتماعی در سطح کلان است.

وی با تاکید بر اینکه طرح ملی نسیم مهربانی اقدامی ستودنی و قابل تحسین است، اظهار کرد: در این طرح از اموال به‌صورت بهینه استفاده شده است و در این طرح به دنبال اجرای عدالت هستیم.

صحرایی همچنین گفت: این بسته‌ها با کرامت و احترام اهدا خواهد شد و این کار صدقه جاری و حسنه ویژه است.

وزیر آموزش‌وپرورش همچنین اعلام کرد: کالاهای این طرح مشمول لوازم‌التحریر،‌پوشاک و وسایل ورزشی است و این کالاها به روستاها و مناطق کمتر توسعه‌یافته ارسال خواهد شد.

در ادامه این برنامه مسعود بهرامی، دبیر اجرایی طرح ملی نسیم‌ مهربانی، اظهار کرد: راهبری و اجرای این طرح به دست اداره کل آموزش‌و‌پرورش شهرستان‌های استان تهران سپرده شده است.

وی اعلام کرد: حدود ۴ ماه به صورت شبانه‌روزی کار تفکیک و بسته‌بندی کالاها انجام شده و ارسال اولین محموله به نقاط هدف در حال انجام است

به گفته بهرامی، طرح ملی نسیم مهربانی بهره‌برداری بهینه از تهدیدها بوده است و در این طرح به‌دنبال کمک به دانش‌آموزانی بوده‌ایم که نیاز به این اقلام را داشته‌اند.

مجری طرح نسیم ملی در پایان به مساله فلسطین اشاره کرد و گفت: امیدواریم این تهدیدی که در فلسطین اشتغالی در حال رخ دادن است،‌ به‌زودی به یک فرصت تبدیل شود و به پیروزی جبهه انقلاب منجر شود.

عبدالمجید اجتهادی، مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی نیز  در نشست اولین مرحله ارسال هدایای دانش‌آموزی طرح ملی نسیم مهربانی اظهار کرد: این طرح شروع خوبی بود و انگیزه مسئولان را در استان‌های مختلف برای محرومیت‌زدایی مضاعف خواهد کرد تا این قدم خیر محکم‌تر انجام شود.

وی در ادامه افزود: وزیر اقتصاد مکرر تاکید دارد تا در موضوع محرومیت‌زدایی فعالیت داشته باشیم و این مساله در دولت سیزدهم در سازمان‌های مختلف مانند آموزش و پرورش در حال انجام است.

اجتهادی با اشاره به اینکه سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی را بسیاری از مردم و حتی مسئولان در سال‌های گذشته نمی‌شناختند، تاکید کرد: ورود قوه قضاییه و رئیس‌جمهور به موضوع تعیین تکلیف کالاها موجب شناخت و معرفی این سازمان شد.

 به گفته مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، از اواخر سال ۱۴۰۰ تا شهریور سال ۱۴۰۱ حدود ۲۹ برابر نسبت به ۳۰ سال گذشته کالا تعیین تکلیف شد

وی با اشاره به اینکه تعیین تکلیف به موقع کالاهای رسوبی موجب استفاده بهینه از آن‌ها می‌شود، گفت: در این چند سال گذشته کالاها و انبارهای سازمان به خوبی سامان‌دهی شده است و امیدواریم این اقدام ادامه‌دار باشد

اجتهادی درباره طرح ملی نسیم مهربانی گفت: یکی از مواردی که خیر و برکت آن به آموزش‌وپرورش و این  سازمان خواهد رسید همین کار خیر است و ارسال کالاها و تقدیم آن به دانش‌آموزان با احترام، یک کار ویژه است.

به گفته مدیرعامل سازمان اموال تملیکی، این سازمان آمادگی دارد تا بیش از پیش این فعالیت را ادامه دهد و در مسیر اجرای عدالت  گام بردارد.

وی با اشاره به اینکه وزارت آموزش‌وپرورش به‌عنوان یک دستگاه حمایتی برای رفع محرومیت به سایر دستگاه‌ها اضافه شده است، اعلام کرد: سازمان اموال تملیکی از اواخر سال گذشته با   این وزارتخانه در راستای محرومیت‌زدایی تعامل داشته است و اکنون نیز به‌عنوان یک تکلیف قانونی با رعایت کامل قوانین و مقررات در حال انجام این کار است.

وی با اشاره به اینکه اموال سازمان اموال تملیکی متعلق به دولت است، اظهار کرد: این اموال با احکام قطعی به ضبط دولت درآمده است و بهترین راه برای استفاده بهینه از این‌ کالاها همکاری سازمان‌ها و دستگاه‌های حمایتی با این سازمان است.

اجتهادی با تاکید بر اینکه تاکنون ۱۶ استان در طرح ملی نسیم مهربانی همکاری داشته‌اند، گفت: در آینده نزدیک کلیه استان‌ها نیز به این طرح افزوده خواهند شد‌.

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در پاسخ به میزان درباره نظارت بر ارسال و تحویل کالاها اعلام کرد: براساس قانون، اجرای مصوبات با مدیرکل استانی سازمان اموال تملیکی است و پس از تحویل کالا از نماینده آموزش‌وپرورش  تعهد اخذ می‌شود و دستگاه‌های نظارتی آموزش‌و‌پرورش بر تحویل کالاها نظارت خواهند داشت.

به گفته وی، همکاری سازمان اموال تملیکی با سازمان بهزیستی، کمیته امداد خمینی(ره) و قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه نسبت به سایر دستگاه‌ها بیشتر است.

 

انتهای پیام/