گزارش میدانی پیام اقتصاد آنلاین از برخی شعبات بانک ایران زمین

مدیران با انگیزه +پرسنل متعهد= رضایت کامل مشتریان

پیام اقتصاد آنلاین : «مجموعه موفق، رهبران و مدیران متعهد و با انگیزه دارد.»گزاره فوق نقل قولی از عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران زمین است.


مدیران با انگیزه +پرسنل متعهد= رضایت کامل مشتریان

به نظر می رسد گزاره مذکور از جمله نکات طلایی است که هر مدیر و مسئولی در هر سازمانی باید آن را سرلوحه قرار دهند.چه بسا نمود این سخن را می توان در عملکرد ومشتری مداری بانک ایران زمین دید.

انگیزش یکی از مسائل کلیدی بوده که بی شک نقش تعیین کننده ای در ابعاد مختلف سازمانی دارد و سازمانها برای نیل به اهداف بلند مدت و دوام در دنیای رقابتی تجارت امروزی موظف به ایجاد انگیزش در افراد سازمان هستند. انگیزش به طور کلی به سه عامل نیازها، برانگیختن ها و مشوق ها دسته بندی می گردد که بر اساس این دسته بندی ها می توان با توجه به هر یک از عوامل تعیین کننده آن روش هایی برای ایجاد انگیزش در سازمانها به کار گرفت.

در همین راستا و به منظور افزایش میزان رضایت مشتریان و بازدهی بهتر، مراسم معارفه مدیران جدید بانک ایران زمین چندی پیش برگزار شد.

عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران زمین در این مراسم تخصص، خلاقیت و وفاداری را از ویژگی های اصلی یک مدیر بانکی بیان کرد و گفت: فعالیت یک مجموعه زمانی به ثمر خواهد نشست که رهبران و مدیران آن با تعهد و انگیزه زیرمجموعه خود را آموزش و تعلیم داده و در جهت اهداف تعیین شده حرکت کنند.

پورسعید اعضای یک مجموعه را همچون حلقه های زنجیر به هم پیوسته دانست و افزود: مدیران باید با افزایش مشارکت همکاران در کلیه امور و ایجاد روحیه فعالیت تیمی، بازدهی واحد خود را بیشتر کرده و انگیزه کارکنان را افزایش دهند.

مدیرعامل بانک ایران زمین جدیت و تلاش مضاعف مدیران و مسئولین را عامل رشد و ترقی یک سازمان اعلام کرد و خاطر نشان کرد: مدیران همچون قلب تپنده یک واحد هستند که با تلاش خود، خون را در رگ های مجموعه جاری و روحیه همکاری را در بین کارکنان خود تقویت خواهند کرد.

پیام اقتصاد برای شناسایی بیشتر وجه تمایز بانک ایران زمین با سایر بانک و مجموعه های اقتصادی و بانکی گزارشی میدانی را تهیه کرده است.همانطور که گفته شد طبعا عملکرد مدیران را می توان بسادگی در خروجی و میزان رضایت ارباب رجوع دید.

خبرنگار پیام اقتصاد به صورت گزینشی به چند شعبه بانک ایران زمین در سطح پایتخت رجوع کرده و از ارباب رجوع سوالاتی را در این زمینه پرسیده است.

شخصی بعد از اتمام کار بانکی خود وقتی نظرش را در مورد کیفیت خدمات دهی بانک ایران زمین پرسیدیم با ابراز رضایت گفت :«خوشبختانه انرژی مثبتی در شعبات بانک ایران زمین وجود دارد و من تقریبا هیچ وقت مشکلی برای کار های بانکی نداشته ام.»فرد دیگری در پاسخ به همین سوال می گوید:«روی گشاده پرسنل بانک ایران زمین برای من بسیار اهمیت دارد.»خانمی مسن درحالی که در حال پر کردن فرمی است در پاسخ به سوال مذکور می گوید :«من از بانک های دولتی به این بانک پناه آوردم و واقعا راضی هستم.»آقایی جوان نیز می گوید :«برخی مشکلات بانکی وجود دارد که برمی گردد به سیستم کلی بانکی در کشور ولی در بانک ایران زمین حداکثر تلاش شده رضایت مشتری ها جلب شود و من از این بانک راضی هستم.»خانمی هم در این راستا به خبرنگار پیام اقتصاد می گوید :«سرعت عمل پرسنل بانک ایران زمین ستودنی است.این یعنی وقت مردم برای این بانک ارزشمند است.البته این موضوع فقط مربوط به این شعبه نیست بلکه در شعبات دیگری هم که من کار بانکی انجام داد با سرعت کار من را انجام دادند.مگر مشتری ها چه چیز دیگری می خواهند.سرعت و دقت وجود دارد که عالی است.»مردی عصا به دست نیز به خبرنگار ما می گوید :«جالب این است که من هر بار بر حسب اجبار و ضرورت به بانک های دولتی می روم جنگ اعصاب دارم و با دعوا از آنجا خارج می شوم.دلیل اش هم این است که وقتی مدیریت فشل است پرسنل به خود اجازه می دهد هر مدلی دوست دارد با مشتری برخورد کند.اگر مدیریت کارایی وجود داشت زیر دستان هم صحیح عمل می کردند ولی وقتی نظارتی نیست شان و وقت مردم هم مهم نیست.این ها شاید برای برخی پیش پا افتاده باشد ولی واقعا مهم است و می تواند روز یک نفر را خراب و یا خوب کند.الحمدالله من از عملکرد این بانک رضایت دارم.»

انتهای پیام/